Darmowa dostawa do zamówień powyżej 299 zł na terenie Polski

Pomoc

Nasze włóczki świetnie sprawdzają się we wszystkich projektach, od swetrów, czapek i opasek po kominy, skarpetki oraz rękawiczki. W ofercie GABO WOOL znajdziesz zestawy składające się z inspirujących wzorów dziewiarskich oraz naturalnych włóczek. W każdym wzorze znajdziesz informacje na temat doboru i ilości włóczek, których potrzebujesz oraz sposobu wykonania projektu. GABO WOOL posiada również wspaniałą społeczność, koniecznie podziel się z nami swoimi gotowymi projektami!

INSTRUKCJA PIELĘGNACJI WEŁNIANYCH UBRAŃ

Wiemy, że wielu z was nie decyduje się na kupno włóczek naturalnych w obawie przed ich sfilcowaniem, rozciągnięciem i ogólną trudnością w ich utrzymaniu. W praktyce, nie jest jednak to tak trudne i może przynieść ci wiele satysfakcji. Opiszemy wam punkt po punkcie, jak dbać o swoje projekty, więc jeśli chcesz, aby twoje ubrania wyglądały jak nowe, trzymaj się poniższej instrukcji. Zacznijmy od tego, że ubrania z wełny owczej czy innych włókien pochodzenia zwierzęcego, w przypadku, gdy nie są przesadnie zabrudzone, wystarczy dobrze wywietrzyć. Dzieje się tak, gdyż włókna wełny mają strukturę łuskowatą, co znacznie utrudnia zabrudzenie. Wełna również nie absorbuje zapachów.

Jak pielęgnować ubrania z wełny z alpaki?

Jak prać sweter z wełny alpaki? Wiele osób obawia się zakupu włóczek naturalnych z alpaki w obawie przed ich sfilcowaniem, rozciągnięciem lub ogólną trudnością w

WIETRZENIE


Zalecamy robić to w wilgotne dni. Wełna zaabsorbuje wilgoć, a następnie ją wydali, co nada jej świeżości.

Jeden ze sposobów:

1. Rozłóż swoje ubranie na suszarce poziomo, na zewnątrz, najlepiej w wilgotny dzień lub noc.
2. Po kilku godzinach bądź na następny dzień, przenieś suszarkę do domu.
3. Kiedy ubranie już wyschnie, ułóż je na półce. (NIE WIESZAJ NA WIESZAKACH)

Pranie ręczne

Jeśli chcesz wyprać ubranie, poniżej przedstawiamy jeden ze sposobów:
1. Przygotuj dwie miski z wodą (minimum 10 litrów wody w każdej) o temperaturze 25-30 stopni, do jednej dodaj odrobinę płynu przeznaczonego do wełny (wełna nie lubi detergentów. Nigdy nie używaj płynu do płukania.
2. Włóż ubranie do miski z płynem do wełny i przez około 2 minuty delikatnie masuj ubranie, traktuj je z miłością. Nie rozciągaj,
nie trzyj ubrania względem siebie.
3. Przełóż delikatnie ubranie do drugiej miski z samą wodą i powtórz czynność.
4. Wyciągnij delikatnie do miejsca z odpływem wody, wyduś delikatnie z niego pierwszą wodę.
Następnie połóż na wcześniej przygotowany miękki, chłonny ręcznik i otul nim ubranie, przyklep i pozostaw na kwadrans.
(zbyt długie pozostawianie ubrań mokrych może spowodować iż się rozciągną bądź zdeformują, dlatego wybierz ciepły dzień na
pranie wełnianych ubrań.)
5. Rozłóż na suszarce poziomo suchy ręcznik lub drobną siatkę do suszenia ubrań – jeśli posiadasz tak, aby ubranie suszyło się dwustronnie jednocześnie.
6. Rozłóż już wstępnie osuszone ubranie na ręcznik bądź siatkę. Nadaj mu pożądany kształt. W przypadku ręcznika, obróć ubranie po kilku godzinach aby suszyło się równomiernie z dwóch stron.
7. Nie susz bezpośrednio na grzejnikach!
8. Tak wysuszone ubranie złóż ładnie i ułóż na półce. (NIE WIESZAJ NA WIESZAKACH)

Trzymaj się tych zasad a twoje ubrania z wełny posłużą ci latami.

Zalecane pranie ręczne w przypadku włóczek: BABY ALPACA, ECO i COLORFUL BABY BRUSHED, MY TIME MERINO, FINE HIGHLAND WOOL, FINE PERUVIAN WOOL, BABY SIL YAK, KROOPA WOOL.
W przypadku wełny FINE MERINO WOOL można prać ją w pralce, z małą ilością płynu do wełny na programie do wełny.
Suszyć na płasko jak w opisie powyżej.

Jak zacząć robić na drutach?

Robienie na drutach ma wiele korzyści. Przynosi wyciszenie, zmniejsza stres i niepokój, ale także poprawia sprawność manualną i koncentrację. Do tego własnoręcznie wykonane akcesoria i ubrania podnoszą pewność siebie i dają poczucie sprawczości. Naukę robienia na drutach można zacząć z powodzeniem już od 6 – 7 lat, ale pamiętaj, że nigdy nie jest za późno! Swoją przygodę z dziewiarstwem można rozpocząć w każdym wieku. Zapraszamy do obejrzenia video lub lektury naszego poradnika, z którego dowiesz się jak robić na drutach.

Ile włóczki potrzebujesz na projekt?

Planujesz swój nowy projekt i zastanawiasz się, ile włóczki potrzebujesz? Z naszego artykułu dowiesz się, ile motków potrzeba na wykonanie na drutach takich projektów jak sweter, czapka, rękawiczki czy szalik. Nasza tabela przedstawia orientacyjne zapotrzebowanie w podziale na poszczególne rodzaje włóczki Gabo Wool.

Ile wloczki na sweter potrzebujesz gabo wool

Ile włóczki na sweter?

ILE WŁÓCZKI POTRZEBUJESZ DO WYKONANIA SWETRA, CZAPKI I INNYCH UBRAŃ? Planujesz swój nowy projekt i zastanawiasz się, ile włóczki potrzebujesz? Z naszego artykułu dowiesz się,