Darmowa dostawa do zamówień powyżej 299 zł na terenie Polski

Jak prać sweter z wełny alpaki?

Wiele osób obawia się zakupu włóczek naturalnych z alpaki w obawie przed ich sfilcowaniem, rozciągnięciem lub ogólną trudnością w ich utrzymaniu. W praktyce, nie jest jednak to tak trudne i może przynieść Ci wiele satysfakcji. Opiszemy wam punkt po punkcie, jak dbać o swoje projekty i ubrania z wełny alpaki. Jeśli chcesz, aby twoje ubrania wyglądały jak nowe, trzymaj się naszych instrukcji.

Wietrzenie – dobry sposób dla włókien naturalnych

Zacznijmy od tego, że ubrania z wełny z alpaki, w przypadku, gdy nie są przesadnie zabrudzone, wystarczy dobrze wywietrzyć. Dzieje się tak, gdyż włókna wełny naturalnej mają strukturę łuskowatą, co znacznie utrudnia zabrudzenie. Ponadto wełna nie absorbuje zapachów. Z tego względu wietrzenie ubrań z alpaki odświeża je i ogranicza konieczność częstego prania. Zalecamy wykonywać to w wilgotne dni. Wełna zaabsorbuje wilgoć, a następnie ją wydali, co nada jej świeżości:

  1. Rozłóż swoje ubranie na suszarce poziomo, na zewnątrz, najlepiej w wilgotny dzień lub noc.
  2. Po kilku godzinach bądź na następny dzień, przenieś suszarkę do domu.
  3. Kiedy ubranie już wyschnie, ułóż je na półce.

Jak prać ubrania z wełny alpaki?

Z czasem każdy projekt wymaga uprania. Swetry i inne ubrania z wełny alpaki powinny być prane wyłącznie ręcznie. Podczas prania wełny naturalnej kluczowe znaczenie ma temperatura wody oraz dobór środków czystości. Nie bez znaczenia jest również metoda suszenia. Pamiętaj, swetry z wełny alpaki nie lubią być wieszane na wieszakach!

  1. Przygotuj dwie miski z wodą minimum 10 litrów w każdej o temperaturze 25-30 stopni, do jednej dodaj odrobinę płynu przeznaczonego do wełny (Wełna nie lubi detergentów). Nigdy nie używaj płynu do płukania.
  2. Włóż ubranie do miski z płynem do wełny i przez około 2 minuty delikatnie masuj ubranie, traktuj je z miłością. Nie rozciągaj, nie trzyj ubrania względem siebie.
  3. Przełóż delikatnie ubranie do drugiej miski z samą wodą i powtórz czynność.
  4. Wyciągnij delikatnie do miejsca z odpływem wody, wyduś delikatnie z niego pierwszą wodę.

Suszenie ubrań z wełny alpaki

Po praniu ręcznym ważna jest metoda suszenia. Wyprany sweter z alpaki połóż na wcześniej przygotowany miękki, chłonny ręcznik i otul nim ubranie, przyklep i pozostaw na kwadrans. Pamiętaj, że zbyt długie pozostawianie mokrych ubrań z włókien naturalnych może spowodować, iż się rozciągną bądź zdeformują. Pranie ręczne zalecamy wykonywać zatem w ciepły dzień. Następnie:

  1. Rozłóż na suszarce poziomo suchy ręcznik lub drobną siatkę do suszenia ubrań,
    jeśli posiadasz aby ubranie suszyło się dwustronnie jednocześnie.
  2. Rozłóż już wstępnie osuszone ubranie na ręcznik bądź siatkę. Nadaj mu pożądany kształt. W przypadku ręcznika, obróć sweter z wełny alpaki po kilku godzinach aby suszył się równomiernie z dwóch stron. Pamiętaj, aby nie suszyć ubrań bezpośrednio na grzejnikach.
  3. Tak wysuszone ubranie złóż ładnie i ułóż na półce. Pamiętaj, aby nie wieszać ubrania na wieszakach.

Zalety wełny z alpaki Gabo Wool

Wełna pochodząca z alpaki jest niezwykle miękka i wygodna w późniejszym użytkowaniu. To wspaniały produkt, który przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży wam wiele lat. Warto pamiętać, że trwałość waszych projektów zależy również od jakości zastosowanej włóczki. Baby alpaca od GABO WOOL składa się w 100% z wełny alpaki zamieszkującej wysokie pasma And. Wyselekcjonowana z najcenniejszych części runa.  Świetnie izoluje. Jest tak delikatna w dotyku, że nie będziesz chciał/a wypuścić jej z rąk. Przędza z alpaki, dzięki swym właściwościom wykorzystuje się do projektów swetrów, czapek, szalików i rękawiczek. Dzięki jej delikatności idealnie nadaje się również na kocyki i ubranka dla dzieci.

Ile wloczki na sweter potrzebujesz gabo wool

Ile włóczki na sweter?

ILE WŁÓCZKI POTRZEBUJESZ DO WYKONANIA SWETRA, CZAPKI I INNYCH UBRAŃ? Planujesz swój nowy projekt i zastanawiasz się, ile włóczki potrzebujesz? Z naszego artykułu dowiesz się,